Особливості кави від способу обробки зерен
Обробка кави істотно впливає на смакові і ароматні якості вибраного Вами кави. Так! Саме на вилучення зерна із кавової ягоди робить різні сорти кави особливим.
Ми з вами розглянемо коротко основні способи обробки кави : суху, митий, хані і вет-халл.
Почнемо з самого найбільш традиційного способу – суха обробка.
Натуральний означає, що кава був оброблений сухим способом. Самий древній спосіб обробки кави. Зрілі кавові ягоди спочатку поволі висихали на гілках дерев, а потім досыхали, впавши на землю. Під час сушіння ягоди регулярно перевертають і перекладають. Якщо сушіння затягується або зерна висихають нерівномірно, то вони можуть придбати винний або навіть відверто гнилий присмак.
Після сушіння з ягоди видаляють зовнішню шкірку і сушену м'якоть. А потім і пергаментний оболонку. Під час сухої обробки містяться в м'якоті ягоди цукру переходять в зерно. Тому немитий кава володіє більшою насиченістю і насолодою, ніж митий.
При правильному проведенні, сушці на всмоктуючих поверхнях і регулярному перевертанні, натуральна обробка може дати неповторний смак кави з відтінками полуниці, манго і чорниці в послевкусии. Сушіння відбувається без очищення від верхніх шарів, що дозволяє ягоді природно ферментіроваться. Зерна вбирають всі речовини, що містяться в ягоді. В результаті у завареної кави виходить незвичайний смаковий профіль.
А вот мытая обработка представляет собой более сложный и комплексный процесс. Для успешного проведения такой обработки её необходимо провести в течение 24 часов после сбора урожая. Первым делом кофейные ягоды необходимо очистить от кожицы и мякоти. Для этого зерно вымачивают в течении суток. Отделяют механическим способом пульпу от зерна в специальных машинах. Потом приступают к удалению клейкого вещества, покрывающего зерна. Зерна помещаются в резервуар с водой и растворенными в ней дрожжами со специальными бактериями, под действиям которых клейковина отделяется. Цей процес називається - ферментація, яка триває від 6 до 72 годин в залежності від різновиди кави, його зрілості і обсягів. Наступним кроком є промивання зерна. Його проганяють за різними шлюзів, в яких вода знаходиться в постійному русі. Хороші стиглі зерна опускаються на дно, в той час як погані спливають на поверхню. Після промивання зерно відправляється на просушку. Зерно митої обробки має характерний кислотний аромат, менш виражену солодкість, добре збалансований яскравий смак (ніжний і різноманітний від ноток тропічних фруктів до темного шоколаду).